Passive house standarta PVC logi taupa siltumu un paaugstina īpašuma vērtībuEnergoefektīvi un pasīvo ēku standartam atbilstoši PVC logi un durvis.

Kādēļ tie nepieciešami mūsdienu būvniecībā? Kāpēc ir svarīgi izvēlēties ēkas norobežojošās konstrukcijas, tai skaitā logus un durvis, ar vislabākajiem siltumnoturības rādītājiem? Lai to saprastu, piedāvājam īsu ieskatu par energoefektīvu un pasīvo ēku būtību un ieguvumiem.

Pasīvā ēka patērē aptuveni par 90% mazāk enerģijas apkurei kā parastā ēka, un par 75% mazāk, salīdzinot ar vidējo rādītāju starp jaunbūvēm Eiropā. Pasīvā ēka ir arī pievilcīgs investīciju objekts ēku īpašniekiem – papildus investīciju izmaksas jau dažu gadu laikā tiek amortizētas, pateicoties ietaupītajam par enerģiju. Arī pēc šī laika perioda apkures un dzesēšanas rēķini būs desmitā daļa no attiecīgajiem rēķiniem “parastajās” ēkās. Vēl viens būtisks ieguvums - krietni augstāka īpašuma vērtība. Šādu īpašumu pārdot ir vienkāršāk un ienesīgāk. 
Pasīvo ēku iemītnieki kļūst daudz mazāk atkarīgi no nākotnes enerģijas cenu kāpuma, kurš ir neizbēgams.

Ko iegūst pasīvās mājas īpašnieks?

Tātad, lietotājs iegūst ēku ar zemām uzturēšanas izmaksām un paaugstinātu īpašuma vērtību ilgtermiņā. Viss sākas ar būvniecības kvalitāti. Kvalitatīva būvniecība ir pats svarīgākais, lai sasniegtu rezultātu. Bieži vien kvalitatīva būvniecība saistās ar vārdu „dārgāka” būvniecība. Tomēr jāsaprot, ka izmaksas ir jārēķina visā dzīves cikla periodā, ne tikai vienā no tā posmiem – ēkas uzcelšanā.
Siltumu, kas netiek zaudēts, nav jāpievada. Šis ir galvenais pasīvo ēku standarta princips, kas galvenokārt tiek sasniegts ar ļoti labi siltinātu ēkas norobežojošo konstrukciju, t.sk. pareizu logu/durvju izvēli. “Pasīvie” enerģijas avoti, piemēram, saule, kas iespīd pa logiem (būtiska pareiza stikla pakešu izvēle), kā arī tādi iekšējie guvumi kā siltums no cilvēkiem un iekārtām, gandrīz nodrošina iekštelpu apsildi. Kā papildinājums tiek lietota ventilācijas sistēma ar siltuma atgūšanu (rekuperācija).

Energotaupība un komforts.

Pasīvā ēka nav tikai energotaupības standarts, šīs koncepcijas centrālais komponents ir augsts termiskais komforts. Iekštelpu temperatūra ēkā visu gadu saglabājas stabila un komfortabla. Tātad, ziemā mājā ir silti (taupam uz apkuri), bet vasarā nebūs jādarbina kondicionieri.